URZĄDZENIA DO MECHANICZNEGO OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW
| NORDIC WATER
Najnowocześniejszy sprzęt do przesiewania w zakładach komunalnych i przemysłowych światowego lidera w dziedzinie kompaktowych i energooszczędnych produktów do obróbki wstępnej, przy zerowym lub bardzo niskim zużyciu wody.
Te urządzenia to najlepsza wydajność przy minimalnej konserwacji. Urządzenia dostosowane do systemów zaprojektowanych zgodnie ze szczególnymi wymaganiami naszych klientów.


Kraty
Kraty zoatały zaprojektowane dla skutecznego wyłapywania ciał stałych jako podstawowy proces oczyszczania ścieku lub wody. Efektywne karaty są niebędnym elementem skutecznej oczyszczalni oraz zabezpieczeniem następnych urządzeń np. pomp.
Gęste kraty schodkowe
Kraty Meva MonoScreen RSM
Krata Meva Monoscreen ma unikalną konstrukcję, która gwarantuje jej niezawodną pracę w małych i średnich oczyszczalniach. Szczególny nacisk przy projektowaniu położono na rozwiązaniu niskiego progu wejściowego oraz osiągnięcie stałego prześwitu między prętami na całej długości kraty w każdej fazie ruchu.
Więcej o kratach Meva Monoscreen
Kraty Meva RotoScreen RS i DS
Meva Rotoscreen są samooczyszczącymi się gęstymi kratami (sitami) przeznaczonymi do usuwania zanieczyszczeń stałych ze ścieków bytowych i przemysłowych. Kraty te cechują się bardzo niskim oporem przepływu, co oznacza niewielkie straty ciśnienia. Występują w dwóch tyoach: RS i DS.
Więcej o kratach Meva Rotoscreen RS
Więcej o kratach Meva Rotoscreen DS
Kraty wielozgrzebłowe
Kraty Meva MRS
Wielozgrzebłowa krata MRS jest przeznaczona do głębokich kanałów od 1,5 do 15 m. Może być stosowana jako krata rzadka lub gęsta. Krata wielozgrzebłowa MRS jest samoczyszczącą kratą dostosowaną do kanałów napływowych na oczyszczalnie ścieków, pompownie lub do punktów poboru wody procesowej. Kraty zgrzebłowe Meva MRS mogą być montowane w głębokich kanałach, stosowane jako kraty rzadkie lub gęste o prześwicie od 5mm.
Więcej o kratach zgrzebłowych MRS

Urządzenia do obróbki skratek
Zespół płukania, odwadniania i rozdrabniania skratek Meva SWP + CPS
Nowatorskie rozwiązanie firmy MEVA polega na zastosowaniu śrubowego przenośnika odwadniająco-rozdrabniającego CPS współpracującego z prasopłuczką SWP.
Więcej o zespole płukania, odwadniania i rozdrabniania Meva SWP + CPS
Prasopłuczka SWP
Prasopłuczka SWP stanowi niezbędny element w zespołach urzadzeń do odbioru i obróbki skratek wyposażonych w przenośnik CPS lub kompaktor skratek CPX.
Może też pracować samodzielnie, lecz w takim przypadku skratki będą miały gorsze parametry odwadnienia i redukcji masy.
Prasopłuczka SWP zapewnia wysoki stopień wymywania materii fekalnej ze skratek; dzięki temu związki węgla, potrzebne w późniejszych etapach oczyszczania ścieków, powracają do ścieków wraz z odciekiem z urządzenia. W wyniku płukania skratki pozbawione są uciążliwości zapachowej.
Śrubowy przenośnik odwadniająco-rozdrabniający CPS
Urządzenie odbiera skratki podawane przez prasopłuczkę SWP poprzez krótkie połączenie kolanowe; każde urządzenie ma oddzielny napęd, urządzenia pracują naprzemiennie. W trakcie kolejnych cykli pracy SWP wypłukane i odwodnione skratki gromadzą się w kolanie łączącym oba urządzenia. Śruba transportowa przenośnika CPS w okresie postoju stanowi opór dla dociskanych przez SWP skratek, co znacznie zwiększa stopień ich wypłukania i odwodnienia. Stałe noże rozdrabniające skratki są zainstalowane na wylocie przenośnika CPS, zatem rozdrabnianie skratek ma miejsce po ich wypłukaniu i odwodnieniu. Tryb pracy obu urządzeń jest powiązany z cyklami pracy kraty separującej skratki. Przenośnik CPS ma napęd ciągnący oraz wałową spiralę transportową.
Rezultaty:
redukcja masy skratek: 70% – 75%
zawartość suchej masy: 45% – 50%.
Więcej o śrubowym przenośniku odwadniająco-rozdrabniającym Meva CPS
Kompaktor skratek CPX
Urządzenie do znacznej redukcji masy skratek. Łączy wszystkie zalety przenośnika śrubowego CPS, ale daje większe możliwości nakierowania oraz wydłużenia transportu, nawet do 20 m.

SEPARATORY Z PŁUKANIEM PIASKU
Separator piasku Meva SWA
Separator pasku Meva SWA pracuje sekwencyjnie; sygnał uruchamiający pompę podającą pulpę piaskową rozpoczyna cykl pracy separatora, który obejmuje kolejno następujące etapy: podawanie pulpy, płukanie piasku, sedymentację piasku, spust zanieczyszczeń organicznych, odwadnianie i wyładunek piasku.